Umožňuje dosahovat úspor energií

 

Úspory hledejme zejména v oblasti energií za vytápění, či řízení vypínání zbytečně zapomenutých rozsvícených zdrojů světla.

Je-li v budově efektivním způsobem řízeno vytápění, lze dosáhnout energetických úspor až 30%, což zcela určitě není zanedbatelné číslo. Nicméně tento údaj není pouze o vhodné regulaci vytápění, ale také o kvalitní tepelné izolaci budovy, kvalitních oknech a v neposlední řadě o návycích uživatele. Přesto je možné tyto vlivy potlačit opět systémem INELS, který eviduje otevřená okna pro větrání a umí na tyto skutečnosti reagovat. Vypne tak třeba topení na dobu větrání a šetří peníze. Uživatelský zásah je možný a reakce na změny které provádí systém je v rukou uživatele s vyšší prioritou ručního zásahu. INELS Vás upozorní, INELS řekne jak by to mělo být, ale nebude Vás přesvědčovat pokud je Váš požadavek v danou chvíli jiný.

 

Řízení funkcí podle časových programů

Představme si situaci, kdy Vámi zvolené činnosti se budou vykonávat automaticky podle určitých pravidel ... chvíli před Vaším probuzením se vysunou žaluzie a Vy přijdete ještě rozespalí do příjemně vyhřáté koupelny ... jakmile je venku tma, rozsvítí se světlo před vchodem, vytápění se přepne do úsporného režimu, vypnou se všechny audio-video zařízení, případně se zatáhnou žaluzie ...